Von Bülow 11 Eylül’den Ötürü ABD Yönetimini Suçluyor

Prison Planet. com 21 Nisan’da, eski Alman parlamenteri, bakanı ve Alman istihbaratının eski şefi Andreas Von Bülow’la bir röportaj gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Almanya’da “Die CIA und der 11 September: Internationaler Terror und die Rolle der Geheimdienste” adlı çok satan bir kitabı yayımlanmış bulunan Von Bülow röportajda ABD’nin –büyük olasılıkla İran’a karşı bir askeri müdahale için- 11 Eylül benzeri bir sahte bayrak operasyonu gerçekleştirebileceğini belirtiyor. Aşağıda, 21 Nisan’da yapılan bu röportajın geniş bir özetini sunuyorum. Yazının bitimindeki açıklayıcı notlar bana aittir.
Garbis Altınoğlu, 24 Nisan 2006

Eski Alman Bakan, 7 Numaralı Binanın 11 Eylül Saldırısı İçin Kullanıldığını Söyledi

Paul Joseph Watson ve Alex Jones/Prison Planet. com, 21 Nisan 2006

Bir dönemin Helmut Schmidt kabinesi üyesi, 25 yıllık Alman parlamenteri ve küresel istihbarat uzmanı Andreas Von Bülow, 11 Eylül saldırısının, Dünya Ticaret Merkezinin 7 Numaralı Binasını komuta bunkeri olarak kullanan ve daha sonra da suç kanıtlarını ortadan kaldırmak için yokeden ABD istihbarat aygıtının en üst kademeleri tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

GCN Radyo Ağının The Alex Jones Show programına demeç veren Von Bülow, “resmi öykünün baştan aşağı yanlış olması, bu işin içerden tezgahlanmış olduğunu gösteriyor” dedi.
Von Bülow CIA’in elinde, hisse senedi piyasasındaki kuşkulu iniş-çıkışları anında izlemesine olanak veren özel yazılım programlarının varlığını anımsattı. (1)

“Eğer hisse senedi piyasası çok tuhaf hareketler sergilerse buna anında müdahale edilir; ellerinde çok sayıda teyp vardı ve avukatlar bu insanlara sözkonusu teypleri yoketmelerini tavsiye ettiler. ”

“Bush yönetimi, tam bir savunma konumunda ve büyük olasılıkla yeni bir atak girişiminde bulunacaklar” diyen Von Bülow, askeri müdahale gündeminin dayatılması amacıyla yeni bir sahte bayrak terör saldırısının gerçekleştirilebileceğini belirtti.
Von Bülow, “Bir tek ‘yeni Pearl Harbor’un yeterli olacağını ummak isterdim; ama emin olamıyorum” dedi. (2)
Von Bülow, adları belirtilen hava korsanlarının tartışmalı kimlikleri üzerine de bir yorum yaptı.
O, “19 hava korsanının adları hiçbir zaman resmi yolcu listelerinde yer almadı; şu ana kadar onların uçakların içinde bulunduklarına ilişkin bir kanıt çıkmadı ortaya” dedi.

Von Bülow sözde hava korsanlarının uçuş eğitmenlerinin, bu kişilerin, bırakın büyük ticari uçakları, Cessna uçaklarını bile uçuramayacaklarını söylediklerine de işaret etti.

Von Bülow binaların çöktüğünü ileri süren inandırıcı olmayan sava da değindi.

O, “Kuleler serbest düşüş hızıyla yıkıldılar, ki bu tümüyle olanaksız; bu binaların 8, 9, 10 saniye içinde çökmelerini açıklayan tava keki teorisi gülünçtür” dedi. (3)
Von Bülow, 11 Eylül’den önce 2001 yılında yolunu şaşıran 67 uçağın yollarının başarılı bir biçimde kesildiğinin, ancak o gün (yani 11 Eylül günü-G. A. ) 4 uçağın hiçbir engellemeyle karşılaşmaksızın rotalarından büyük ölçüde saptıklarının altını çizdi. (4)

(Dönemin New York belediye başkanı- G. A. ) Rudolph Giuliani 7 Haziran 1999’da aynı zamanda terörist saldırılara karşı koyabilmek ve onlarla başa çıkabilmek amacıyla Dünya Ticaret Merkezi Binasının 23. katında 13 milyon dolara mal olan bir İvedi Durum Komuta Merkezinin açılışını yapmıştı.

Von Bülow 7 Numaralı Binadaki kumanda merkezine göndermede bulundu ve oranın, yaşanan saldırıyı uçakları uzaktan denetim teknolojisi yardımıyla yönlendirerek gerçekleştirmek ve arkasından binayı içeriye doğru patlatarak suç sahnesini ortadan kaldırmak için “ideal yer” olduğunu söyledi.

O, “İki işlem vardı: birisi uçakları yönlendirmek, diğeri ise patlamaları gerçekleştirmekti” dedi.
Saldırıyı tam olarak kimlerin gerçekleştirdiği sorusuna karşılık ise Von Bülow, bunu yapanların, Suudi Arabistan ve Pakistan gizli istihbarat servislerinin yardımını alan CIA içindeki “çok küçük bir grup” olması gerektiğini belirtti. (5)
Von Bülow görüşünü özetlerken, 11 Eylül olayının gerçekleştirilmesinin nedenlerinden birinin, ilerde –neoconların (=yeni-muhafazakarların) fazla güçlendiği ve jeopolitik kanatlarının kırpılması gerektiğini düşündükleri- Çin ile yaşanabilecek bir çatışmaya hazırlık olmak üzere Yakın ve Ortadoğu’da ABD askeri üsleri kurmak için gerekçe yaratmak olduğunu söyledi.

AÇIKLAYICI NOTLAR

(1) Von Bülow burada, 11 Eylül’den önceki hafta içinde, 1 ve 2 Numaralı binalara çarpacak olan iki ABD havayolu şirketinin (United Airlines ve American Airlines) hisse senetlerinin aniden düşmesine ve yoğun bir spekülasyon konusu olmasına dikkat çekiyor. Diğer havayollarının hisse senetleri böylesi bir spekülasyona konu olmamıştı. Yani bazıları, bu iki şirketin uçaklarının bu eylemde kullanılacağını ve eylemin ardından bu şirketlerin hisse senetlerinin değerlerinin hızla düşeceğini önceden biliyordu. Bu spekülasyonu yapanların ve binlerce insanın ölümünden büyük servetler edinenlerin kimlikleri açıklanmayacaktı. Dahası, CIA ve diğer istihbarat örgütlerinin hisse senedi piyasasındaki ani değişmeleri Promis adlı gelişmiş bir yazılım programı aracılığıyla kesintisiz biçimde izledikleri ve böylesi ani değişmeleri bir alarm işareti olarak algılamaları gerektiği, ama pratikte böyle davranmadıkları biliniyor.

(2) Von Bülow burada, Japon askeri şifrelerini daha önceden çözmüş olan ABD askeri istihbaratının Japon hava kuvvetlerinin 7 Aralık 1941’de yaptığı baskını haber almış olmasına rağmen, bu baskına karşı hiçbir önlem almamasına ve bu nedenle çok sayıda ABD askeri personelinin ölmesine bilerek göz yummasına göndermede bulunuyor. Bunun nedeni ABD emperyalistlerinin Pearl Harbour baskınından yararlanarak, savaşa katılmaya karşı olan Amerikan kamuoyunun savaş-yanlısı bir havaya sokmak istemesiydi. Bu baskında çok sayıda ABD askerinin ölmesi ve ABD Pasifik filosunun ağır bir darbe yemesi, Amerikan kamuoyunu ayağa kaldırmaya yetecekti.

(3) Dünya Ticaret Merkezi, uçakların çarptığı iki binanın (WTC1 ve WTC2) dışında beş bina daha içeriyordu. 3, 4, 5 ve 6 numaralı binalar uçakların çarptığı 1 ve 2 numaralı binalardan fırlayan enkaz parçalarından ötürü önemli ölçüde zarar görmelerine rağmen yıkılmadı. Ancak, 1 ve 2 numaralı binalardan bir blok ötede bulunan ve dünyadaki en gelişmiş İvedi Durum Komuta Merkezinin bulunduğu söylenen 7 numaralı bina, o günün akşamı saat 17: 20’de, nedeni açıklanmayan bir patlama sonucunda tuhaf bir biçimde çöktü. 47 katlı bu sağlam binanın tüm fizik yasalarına aykırı olarak sadece 6. 5 saniye içinde çöküp yerle bir olmasını, ABD hükümeti ve CIA yetkilileri pancake theory (=tava keki teorisi) denen saçma ve bilimdışı bir varsayımla açıklamaya çalışacaklardı. FEMA (=Federal İvedi Durum Yönetim Ajansı) ise, bir başka saçma görüş ileri sürecek ve sadece iki katında önemsiz yangınlar çıkan 7 Numaralı Binanın yangın sonucu çöktüğünü (! ) ileri sürecekti.

(4) Burada Von Bülow, tüm ABD hava sahasını sürekli olarak gözetim altında tutan Federal Havacılık Yönetimiyle (FAA=Federal Aviation Administration) 24 saat kesintisiz temas halinde bulunan ABD Hava Kuvvetlerinin, 11 Eylül türü bir saldırıya karşı çok önceden hazırlanmış müdahale planları bulunmasına rağmen, eylemde kullanılan uçakların tam 1. 5 saat süreyle rotalarının dışında uçmalarına karşı hiçbir eyleme geçmemesine göndermede bulunuyor.

(5) Kuşkusuz Von Bülow, 11 Eylül eylemini gerçekleştirenlerin sadece “CIA içindeki çok küçük bir grup” olmadığını, olamayacağını, Pentagon/ ABD ordusunun ve ABD egemen sınıflarının ana gövdesinin onay ve bilgisi olmaksızın böyle bir adımın atılamayacağını çok iyi biliyor; ama tahmin edilebilecek nedenlerden ötürü suçu, ABD devlet aygıtının “çok küçük” bir bölümünün, hem de Pentagon ve ABD ordusu dışındaki bir bölümünün üzerine yıkmayı tercih ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: